Կառուցապատողների հայկական ասոցիացիայի նախագահ Գուրգեն Գրիգորյանը և Խորհրդի անդամ Արմեն Սաքապետոյանը մասնակցել են Քաղաքաշինության կոմիտեի նախաձեռնած ոլորտային մասնագետների հետ հանդիպմանը՝ քննարկելու ռազմավարությունների մշակման ՀՀ Կառավարության նախաձեռնությունը և համատեղ վերհանելու քաղաքաշինության ոլորտի առաջնահերթությունները։
Հանդիպումը կայացել է Ճարտարապետության և շինարարության Հայաստանի ազգային համալսարանում։ Ներկա են եղել նաև փոխվարչապետ Մհեր Գրիգորյանի գրասենյակի և ՀՀ կենտրոնական բանկի ներկայացուցիչներ։
Տարածքային և ենթակառուցվածքների զարգացման ռազմավարության մշակման շրջանակում առանջնահերթ դիտարկվել են քաղաքաշինությանն ու տարածական պլանավորմանը, հողերի կառավարմանը, ենթակառուցվածքներին, ջրային համակարգերին առնչվող հարցերը։
Քաղաքաշինության կոմիտեի նախագահի տեղակալ Նունե Պետրոսյանը և ՃՇՀԱՀ ռեկտորի խորհրդական Սարգիս Թովմասյանը ներկայացրել են Հայաստանի տարաբնակեցման գլխավոր նախագծ ով սահմանված առաջնահերթությունները, խնդիրները, դիտարկել ՀՀ տարածքի բազմակենտրոն կառուցվածքի ձևավորման, կլաստերների զարգացման հնարավորությունները։ Նշվել է, որ Քաղաքաշինության կոմիտեի համակարգմամբ նախատեսվում է մշակել ՀՀ տարաբնակեցման նոր գլխավոր նախագիծ, որը պետք է համահունչ լինի մշակվող ռազմավարության տրամաբանությանը։
Քննարկման մասնակիցները մտքեր են փոխանակել՝ ռազմավարության անկյունաքարային ուղղությունները նախանշելու նպատակով։

Президент Армянской ассоциации застройщиков Гурген Григорян и член правления Армен Сакапетоян приняли участие во встрече со специалистами отрасли, инициированной Комитетом по градостроительству, для обсуждения инициативы правительства РА по разработке стратегий и совместному определению приоритетов в секторе градостроительства.
Встреча состоялась в Национальном университете архитектуры и строительства Армении. Также присутствовали представители канцелярии заместителя премьер-министра Мгера Григоряна и Центрального банка Республики Армения.
В рамках разработки стратегии территориального и инфраструктурного развития в качестве приоритетных были рассмотрены вопросы, связанные с градостроительством и пространственным планированием, землепользованием, инфраструктурой и водными системами.
Заместитель председателя Комитета по градостроительству Нуне Петросян и советник ректора Национального университета градостроительства Республики Армения Саргис Товмасян представили приоритеты и проблемы, поставленные в рамках Проекта всеобщего переселения Армении, рассмотрели возможности формирования полицентрической структуры территории Республики Армения и развития кластеров. Было отмечено, что под координацией Комитета по градостроительству планируется разработка нового Проекта всеобщего переселения Республики Армения, который должен соответствовать логике разрабатываемой стратегии.