Քննարկմանը ներկա են եղել շահագրգիռ պետական գերատեսչությունների և մասնավոր հատվածը ներկայացնող միությունների ներկայացուցիչներ։
Համաձայն տարեվերջին ձեռք բերված պայմանավորվածության՝ մանրամասն անդրադարձ է կատարվել այս ուղղությամբ արձնագրվող հիմնական խնդիրներին և դրանց հասցեագրման նպատակով հնարավոր լուծումներին: Իր խոսքում Գուրգեն Գրիգորյանը ներկայացրել է գործարարներին հուզող մի շարք հարցեր։ Անդրադառնալով արձանագրված խնդիրների հնարավոր լուծումների վերաբերյալ պետական գերատեսչությունների կողմից ներկայացված առաջարկներին՝ մասնավոր հատվածի ներկայացուցիչները կարևորել են խնդրի կարգավորման ուղղությամբ իրականացվող աշխատանքը՝ միևնույն ժամանակ ներյկայացնելով հնարավոր լուծումների լավարկմանն ուղղված առաջարկներ:
Հանդիպման ավարտին մասնակիցները վերահաստատել այս ուղղությամբ անհրաժեշտ գործողությունների շուրջ քննարկումները շարունակելու պատրաստակամությունը՝ առաջիկայում դրանք ամփոփելու և անհրաժեշտ գործընթացները իրականացնելու նպատակով։

Representatives of interested state departments and unions representing the private sector were present at the discussion.
In accordance with the agreement reached at the end of the year, a detailed discussion was made of the main problems recorded in this direction and possible solutions to address them. In his speech, Gurgen Grigoryan presented a number of issues of concern to businessmen. Referring to the proposals submitted by state departments on possible solutions to the recorded problems, representatives of the private sector emphasized the importance of the work carried out to resolve the problem, while at the same time presenting proposals aimed at improving possible solutions.
At the end of the meeting, the participants reaffirmed their willingness to continue discussions on the necessary actions in this direction in order to summarize them in the near future and implement the necessary processes.