Քննարկմանը ներկա են եղել շահագրգիռ պետական գերատեսչությունների և մասնավոր հատվածը ներկայացնող միությունների ներկայացուցիչներ։
Համաձայն տարեվերջին ձեռք բերված պայմանավորվածության՝ մանրամասն անդրադարձ է կատարվել այս ուղղությամբ արձնագրվող հիմնական խնդիրներին և դրանց հասցեագրման նպատակով հնարավոր լուծումներին: Իր խոսքում Գուրգեն Գրիգորյանը ներկայացրել է գործարարներին հուզող մի շարք հարցեր։ Անդրադառնալով արձանագրված խնդիրների հնարավոր լուծումների վերաբերյալ պետական գերատեսչությունների կողմից ներկայացված առաջարկներին՝ մասնավոր հատվածի ներկայացուցիչները կարևորել են խնդրի կարգավորման ուղղությամբ իրականացվող աշխատանքը՝ միևնույն ժամանակ ներյկայացնելով հնարավոր լուծումների լավարկմանն ուղղված առաջարկներ:
Հանդիպման ավարտին մասնակիցները վերահաստատել այս ուղղությամբ անհրաժեշտ գործողությունների շուրջ քննարկումները շարունակելու պատրաստակամությունը՝ առաջիկայում դրանք ամփոփելու և անհրաժեշտ գործընթացները իրականացնելու նպատակով։

На обсуждении присутствовали представители заинтересованных государственных ведомств и профсоюзов, представляющих частный сектор.
В соответствии с достигнутой в конце года договоренностью, было подробно обсуждено основные проблемы, зафиксированные в этом направлении, и возможные пути их решения. В своем выступлении Гурген Григорян представил ряд вопросов, вызывающих озабоченность у бизнесменов. Ссылаясь на предложения государственных ведомств по возможным решениям зафиксированных проблем, представители частного сектора подчеркнули важность проводимой работы по их решению, одновременно представив предложения, направленные на совершенствование возможных решений.
В конце встречи участники подтвердили готовность продолжить обсуждение необходимых действий в этом направлении с целью их подведения в ближайшем будущем и реализации необходимых процессов.