Ասոցիացիայի նախագահ Գուրգեն Գրիգորյանն առանձնահատուկ կարևորել է Քաղաքաշինության կոմիտեի հետ համագործակցությունը՝ մատնանշելով դրա արդյունքում ոլորտում տեղի ունեցող դրական փոփոխություններն ու արդեն իսկ արձանագրված ձեռքբերումները։
Քաղաքաշինության կոմիտեի նախագահ Եղիազար Վարդանյանն իր հերթին կարևորել է Ասոցիացիայի հետ համագործակցությունը, ողջունել էկոհամակարգեր ձևավորելու «Գրին Ռոք» ընկերության նախաձեռնությունը։
Կոմիտեի նախագահը տեղեկացրել է, որ Ասոցիացիայի հետ համատեղ Կոմիտեն իրականացնում է ԵՄ նորմերի տեղայնացում, ինչը կնպաստի քաղաքաշինական հետաքրքիր լուծումներով ծրագրերի՝ միջազգային չափանիշներին համապատասխան իրականացմանը Հայաստանում։

The President of the Association, Gurgen Grigoryan, particularly emphasized the cooperation with the Urban Development Committee, pointing out the positive changes taking place in the field as a result and the achievements already recorded.
In turn, the President of the Urban Development Committee, Yeghiazar Vardanyan, emphasized the cooperation with the Association and welcomed the initiative of the "Green Rock" company to form ecosystems.
The Chairman of the Committee informed that, together with the Association, the Committee is implementing the localization of EU norms, which will contribute to the implementation of interesting urban development projects in Armenia in accordance with international standards.