Կառուցապատողների հայկական ասոցիացիայի նախագահ Գուրգեն Գրիգորյանը ներկա է գտնվել կառուցապատման շուկայում ապահովագրության ինստիտուտի նոր գործիքակազմի ներդրման հանդիսավոր արարողությանը։
Նոյեմբերի 27-ին ԱՐՏՔՈՄՓԱՆԻ կառուցապատող ընկերությունը, ԱՐԳՈ ՌԻԵԼԹԻ անշարժ գույքի գործակալությունը և ԷՖԵՍ ապահովագրական ընկերությունը կնքել են համագործակցության հուշագիր՝ ազդարարելով Արտքոմփանի ընկերության նախագծերից անշարժ գույք ձեռք բերող գնորդների տարաժամկետ վճարումների ապահովագրության նոր ինստիտուտի մեկնարկը։
Ասոցիացիայի նախագահը կարևորել է այս գործիքի կիրառումը Հայաստանում՝ նշելով, որ այն հնարավոր է դարձել ներդրված մեծ ջանքերի և երկարատև աշխատանքի շնորհիվ։

President of the Armenian Association of Developer Gurgen Grigoryan attended the solemn ceremony of introducing a new set of tools for the insurance institute in the construction market.
On November 27, ARTCOMPANY construction company, ARGO REALTY real estate agency and EFES insurance company signed a memorandum of cooperation, announcing the launch of a new institute for insurance of installment payments of buyers purchasing real estate from Artcompan projects.
The President of the Association emphasized the importance of the use of this tool in Armenia, noting that it became possible thanks to the great efforts and long-term work invested.