Կառուցապատողների հայկական ասոցիացիայի նախագահ Գուրգեն Գրիգորյանը ներկա է գտնվել կառուցապատման շուկայում ապահովագրության ինստիտուտի նոր գործիքակազմի ներդրման հանդիսավոր արարողությանը։
Նոյեմբերի 27-ին ԱՐՏՔՈՄՓԱՆԻ կառուցապատող ընկերությունը, ԱՐԳՈ ՌԻԵԼԹԻ անշարժ գույքի գործակալությունը և ԷՖԵՍ ապահովագրական ընկերությունը կնքել են համագործակցության հուշագիր՝ ազդարարելով Արտքոմփանի ընկերության նախագծերից անշարժ գույք ձեռք բերող գնորդների տարաժամկետ վճարումների ապահովագրության նոր ինստիտուտի մեկնարկը։
Ասոցիացիայի նախագահը կարևորել է այս գործիքի կիրառումը Հայաստանում՝ նշելով, որ այն հնարավոր է դարձել ներդրված մեծ ջանքերի և երկարատև աշխատանքի շնորհիվ։

Президент Армянской ассоциации застройщиков Гурген Григорян принял участие в торжественной церемонии внедрения нового инструментария страхования на строительном рынке.
27 ноября строительная компания ARTCOMPANY, агентство недвижимости ARGO REALTY и страховая компания EFES подписали меморандум о сотрудничестве, объявляющий о запуске нового инструмента страхования рассрочки платежей покупателей недвижимости, приобретаемой в проектах Artcompan.
Президент Ассоциации подчеркнул важность внедрения этого инструмента в Армении, отметив, что это стало возможным благодаря большим усилиям и многолетнему труду.