Կառուցապատողների հայկական ասոցիացիայի նախագահ Գուրգեն Գրիգորյանը և ՀՀ էկոնոմիկայի նախարար Գևորգ Պապոյանն այցելել են «Այգի» բիզնես կենտրոն, որը կառուցվել է Ասոցիացիայի խորհրդի անդամներ Վահե Պետրոսյանի և Հարություն Պետրոսյանի կողմից` BREEAM ստանդարտներին համապատասխան: Ներդրվել է շուրջ 10 միլիարդ ՀՀ դրամ՝ ապահովելով շուրջ 2,000 անձի աշխատանքի պայմաններ։
Կողմերը քննարկել են կառուցապատմանը և ներդրումային միջավայրին խթանող գաղափարներ և պետություն-մասնավոր գործընկերության խորացման ուղիներ՝ կարևորելով նման այցելությունները, որոնք նպաստում են լավագույն փորձի փոխանակմանը, նորարարական գաղափարների տարածմանը և կառուցապատման մշակույթի շարունակական զարգացմանը։

Gurgen Grigoryan, President of the Armenian Association of Developers, and Gevorg Papoyan, Minister of Economy of the Republic of Armenia, visited the “Aygi” business center, which was built by members of the Association’s Board Vahe Petrosyan and Harutyun Petrosyan in accordance with BREEAM standards. About 10 billion AMD was invested, providing working conditions for about 2,000 people.
The parties discussed ideas to stimulate construction and the investment environment and ways to deepen public-private partnership, emphasizing the importance of such visits, which contribute to the exchange of best practices, the dissemination of innovative ideas, and the continuous development of construction culture.