Կառուցապատողների հայկական ասոցիացիայի նախագահ Գուրգեն Գրիգորյանը սեպտեմբերի 30-ին մասնակցել է «Երկրները մեկ հարկի տակ» միջազգային համաժողով-մրցանակաբաշխությանը, որին ներկա էին նաև Կառավարության անդամներ, դիվանագիտական և միջազգային կառույցների ներկայացուցիչներ, գործարարներ։
Ասոցիացիայի նախագահը մասնակցել է կայուն շրջակա միջավայրով էկոլոգիապես անվտանգ քաղաքների զարգացմանը նվիրված պանելային քննարկմանը, հանդես եկել բանախոսությամբ։
Միջոցառման նպատակն էր քննարկել Հայաստանի տնտեսական ներուժն ու արտադրական հնարավորությունները, ներկայացնել պետական աջակցության գործիքակազմը, ինչպես նաև զարգացնել գործարար կապերը։

30 сентября президент Армянской ассоциации застройщиков Гурген Григорян принял участие в церемонии награждения лауреатов Международной конференции «Страны под одной крышей», в которой также приняли участие члены Правительства, представители дипломатических и международных организаций, а также бизнесмены.
Президент Ассоциации принял участие в панельной дискуссии, посвященной развитию экологически безопасных городов с устойчивой средой, и выступил с речью.
Целью мероприятия было обсуждение экономического потенциала и производственных возможностей Армении, представление инструментов государственной поддержки, а также развитие деловых связей.