Մտքեր են փոխանակվել տնտեսական գործունեության և ներդրումայ ին միջավայրի բարելավման ուղղությամբ։
Ելույթ է ունեցել նաև «Կառուցապատողների հայկական ասոցիացիա» ՀԿ նախագահ Գուրգեն Գրիգորյանը՝ կարևորելով պետություն-մասնավոր երկխոսությունը, բիզնեսակենտրոն վարչարարության անհրաժեշտությունը և խնդիրների լուծումները:
Ասոցիացիայի նախագահը ներկայացրել է կառուցապատողներին հուզող և վերջերս ակտիվորեն քննարկվող խնդիր՝ կառուցման փուլում գտնվող (ավարտական ակտ չունեցող) շենքերը գույքահարկով հարկելու վերաբերյալ, վերջինիս հնարավոր բացասական հետևանքները և կառուցապատողների անվճարունակությունների հերթական ռիսկերը, երկրի տնտեսական կյանքում շղթայական հնարավոր բացասական ազդեցությունները:
Պայմանավորվածություն է ձեռք բերվել առաջիկա աշխատանքային քննարկումների արդյունքում հստակեցնել լուծում պահանջող առաջնահերթ խնդիրների շրջանակը՝ դրանք առավել առարկայական քննարկելու և Կառավարության հետագա որոշումներում հասցեագրելու նպատակով։

Ideas were exchanged on improving economic activity and the investment climate.
Gurgen Grigoryan, President of theArmenian Association of Developers , also delivered a speech, emphasizing the importance of state-private dialogue, the need for business-centric administration, and solutions to problems.
The President of the Association presented a problem that concerns builders and has recently been actively discussed: the taxation of buildings under construction (without a completion certificate) with property tax, the possible negative consequences of the latter and the subsequent risks of builders' insolvency, and the possible negative chain effects on the country's economic life.
An agreement was reached to clarify the scope of priority problems requiring solutions as a result of the upcoming working discussions in order to discuss them more objectively and address them in future Government decisions.