Մտքեր են փոխանակվել տնտեսական գործունեության և ներդրումայ ին միջավայրի բարելավման ուղղությամբ։
Ելույթ է ունեցել նաև «Կառուցապատողների հայկական ասոցիացիա» ՀԿ նախագահ Գուրգեն Գրիգորյանը՝ կարևորելով պետություն-մասնավոր երկխոսությունը, բիզնեսակենտրոն վարչարարության անհրաժեշտությունը և խնդիրների լուծումները:
Ասոցիացիայի նախագահը ներկայացրել է կառուցապատողներին հուզող և վերջերս ակտիվորեն քննարկվող խնդիր՝ կառուցման փուլում գտնվող (ավարտական ակտ չունեցող) շենքերը գույքահարկով հարկելու վերաբերյալ, վերջինիս հնարավոր բացասական հետևանքները և կառուցապատողների անվճարունակությունների հերթական ռիսկերը, երկրի տնտեսական կյանքում շղթայական հնարավոր բացասական ազդեցությունները:
Պայմանավորվածություն է ձեռք բերվել առաջիկա աշխատանքային քննարկումների արդյունքում հստակեցնել լուծում պահանջող առաջնահերթ խնդիրների շրջանակը՝ դրանք առավել առարկայական քննարկելու և Կառավարության հետագա որոշումներում հասցեագրելու նպատակով։

Состоялся обмен идеями по улучшению экономической активности и инвестиционного климата.
Выступил также президент Ассоциации застройщиков Армении Гурген Григорян, который подчеркнул важность государственно-частного диалога, необходимость бизнес-центричного управления и пути решения проблем.
Президент Ассоциации представил проблему, волнующую строителей и активно обсуждаемую в последнее время: налогообложение строящихся зданий (без акта выполненных работ) налогом на имущество, возможные негативные последствия этого и, как следствие, риски неплатежеспособности застройщиков, а также возможные негативные цепные эффекты для экономической жизни страны.
Была достигнута договоренность уточнить круг приоритетных проблем, требующих решения, по итогам предстоящих рабочих обсуждений с целью их более объективного обсуждения и включения в будущие решения Правительства.