Քննարկվել են հարկային համակարգի հայեցակարգային փոփոխություններին վերաբերող հարցեր, որոնց վերաբերյալ դիրքորոշում է հայտնել նաև Ասոցիացիայի նախագահը՝ անդրադառնալով երկրի ներդրումային միջավայրի կարևոր բաղադրիչներից մեկին՝ բիզնեսակենտրոն վարչարարության և կայուն օրենսդրության կարգավորումների ու մոտեցումների անհրաժեշտությանը:
Գուրգեն Գրիգորյանը շեշտել է պետություն-մասնավոր երկխոսության կարևորությունը ներդրումային միջավայրի վրա բացասական ազդեցություն թողնող խնդիրների քննարկման և արդարացի լուծումների հասնելու գործընթացում, ներկայացրել հաջողված օրինակները և հայտնել ակնկալիք, որ նման երկխոսությունները կլինեն շարունակական:
Եկամուտների քաղաքականության խորհրդի նիստի մասնակիցները բարձր են գնահատել հարկային համակարգի շարունակական կատարելագործմանն ուղղված աշխատանքը՝ կարևորելով արդյունավետ հարկային քաղաքականության ձևավորման գործընթացում մասնագիտական քննարկումներն ու համագործակցությունը։

Обсуждались вопросы, связанные с концептуальными изменениями в налоговой системе, по которым свою позицию высказал и председатель Ассоциации, упомянув об одной из важных составляющих инвестиционной среды страны — необходимости бизнес-центричного администрирования и стабильных законодательных норм и подходов.
Гурген Григорян подчеркнул важность государственно-частного диалога в процессе обсуждения вопросов, негативно влияющих на инвестиционную среду, и достижения справедливых решений, привел успешные примеры и выразил ожидание, что такие диалоги будут носить постоянный характер.
Участники заседания Совета по совершенствованию политики доходов высоко оценили работу, направленную на постоянное совершенствование налоговой системы, подчеркнув важность профессиональных обсуждений и сотрудничества в процессе формирования эффективной налоговой политики.