Քննարկվել են հարկային համակարգի հայեցակարգային փոփոխություններին վերաբերող հարցեր, որոնց վերաբերյալ դիրքորոշում է հայտնել նաև Ասոցիացիայի նախագահը՝ անդրադառնալով երկրի ներդրումային միջավայրի կարևոր բաղադրիչներից մեկին՝ բիզնեսակենտրոն վարչարարության և կայուն օրենսդրության կարգավորումների ու մոտեցումների անհրաժեշտությանը:
Գուրգեն Գրիգորյանը շեշտել է պետություն-մասնավոր երկխոսության կարևորությունը ներդրումային միջավայրի վրա բացասական ազդեցություն թողնող խնդիրների քննարկման և արդարացի լուծումների հասնելու գործընթացում, ներկայացրել հաջողված օրինակները և հայտնել ակնկալիք, որ նման երկխոսությունները կլինեն շարունակական:
Եկամուտների քաղաքականության խորհրդի նիստի մասնակիցները բարձր են գնահատել հարկային համակարգի շարունակական կատարելագործմանն ուղղված աշխատանքը՝ կարևորելով արդյունավետ հարկային քաղաքականության ձևավորման գործընթացում մասնագիտական քննարկումներն ու համագործակցությունը։

Issues related to conceptual changes in the tax system were discussed, on which the President of the Association also expressed his position, referring to one of the important components of the country's investment environment - the need for business-centric administration and stable legislative regulations and approaches.
Gurgen Grigoryan emphasized the importance of public-private dialogue in the process of discussing issues that negatively affect the investment environment and reaching fair solutions, presented successful examples and expressed the expectation that such dialogues will be continuous.
The participants of the session of the Council for the Improvement of Revenue Policy highly appreciated the work aimed at the continuous improvement of the tax system, emphasizing the importance of professional discussions and cooperation in the process of forming an effective tax policy.