Քննարկվել են համագործակցության օրակարգում ընդգրկված ուղղություններով կատարված աշխատանքները, հստակեցվել հաջորդ քայլերը։
Անդրադարձ է եղել քաղաքաշինական մի շարք նորմերի արդիականացմանը, ԵՄ նորմերի տեղայնացման գործընթացում հնարավոր համագործակցությանը, վերանորոգված բնակարաններով շենքի հանձնման կարգավորումների մշակմանը, քաղաքաշինական ընթացակարգերի վերանայմանը և պարզեցմանը։
Դիտարկվել են շինարարական նոր նյութերի կիրառության վերաբերյալ առաջարկներ, ինչպես նաև ներկայացվել է կառուցապատողների սնանկության վարույթի հայեցակարգ մշակելու Ասոցիացիայի նախաձեռնությունը։
Մտքեր են փոխանակվել կառուցապատման ոլորտում ինքնակարգավորող մարմնի ձևավորման գաղափարի և դաշտի կարգավորման արդյունավետ մեխանիզմների ներդրման վերաբերյալ։ Կարևորվել է նաև կառուցապատման ոլորտի ներկայացուցիչների համար կառավարման հմտությունների զարգացմանն ուղղված դասընթացների կազմակերպումը մասնագիտական բուհերի հետ համագործակցությամբ։

The work carried out in the areas included in the cooperation agenda was discussed, and the next steps were clarified.
The modernization of a number of urban development norms, possible cooperation in the process of localization of EU norms, the development of regulations for the handover of buildings with renovated apartments, the review and simplification of urban development procedures were discussed.
Proposals on the use of new construction materials were considered, as well as the Association's initiative to develop a concept for bankruptcy proceedings for builders was presented.
Thoughts were exchanged on the idea of forming a self-regulatory body in the construction sector and the introduction of effective mechanisms for regulating the field. The importance of organizing training courses aimed at developing management skills for representatives of the construction sector in cooperation with professional universities was also emphasized.
A number of other topics in the field of urban development were also touched upon during the meeting.