Քննարկվել են համագործակցության օրակարգում ընդգրկված ուղղություններով կատարված աշխատանքները, հստակեցվել հաջորդ քայլերը։
Անդրադարձ է եղել քաղաքաշինական մի շարք նորմերի արդիականացմանը, ԵՄ նորմերի տեղայնացման գործընթացում հնարավոր համագործակցությանը, վերանորոգված բնակարաններով շենքի հանձնման կարգավորումների մշակմանը, քաղաքաշինական ընթացակարգերի վերանայմանը և պարզեցմանը։
Դիտարկվել են շինարարական նոր նյութերի կիրառության վերաբերյալ առաջարկներ, ինչպես նաև ներկայացվել է կառուցապատողների սնանկության վարույթի հայեցակարգ մշակելու Ասոցիացիայի նախաձեռնությունը։
Մտքեր են փոխանակվել կառուցապատման ոլորտում ինքնակարգավորող մարմնի ձևավորման գաղափարի և դաշտի կարգավորման արդյունավետ մեխանիզմների ներդրման վերաբերյալ։ Կարևորվել է նաև կառուցապատման ոլորտի ներկայացուցիչների համար կառավարման հմտությունների զարգացմանն ուղղված դասընթացների կազմակերպումը մասնագիտական բուհերի հետ համագործակցությամբ։

Обсуждалась работа, проводимая по направлениям, включенным в повестку сотрудничества, и уточнялись дальнейшие ша ги.
Обсуждались вопросы модернизации ряда градостроительных норм, возможного сотрудничества в процессе локализации норм ЕС, разработки регламентов передачи зданий с отремонтированными квартирами, пересмотра и упрощения градостроительных процедур.
Были рассмотрены предложения по использованию новых строительных материалов, а также представлена инициатива Ассоциации по разработке концепции процедуры банкротства застройщиков.
Состоялся обмен мнениями по идее формирования органа саморегулирования в строительной сфере и внедрения эффективных механизмов. Также была подчеркнута важность организации обучающих курсов, направленных на развитие управленческих навыков у представителей строительной сферы в сотрудничестве с профессиональными вузами.