«Կառուցապատողների Հայկական Ասոցիացիա» ՀԿ-ի և Հայաստանի ներդրումային խորհրդի ներկայացուցիչները քննարկել են կանաչ շինարարությունը խրախուսող օրենսդրության բարելավման հարցեր:
Ասոցիացիայի նախագահ Գուրգեն Գրիգորյանը կարևորել է շենքերի նախագծման և կառուցման այն մոտեցումները, որոնք նվազեցնում են շրջակա միջավայրի վրա բացասական ազդեցությունն ու բարելավում մարդկանց առողջությունն ու բարեկեցությունը։
Ասոցիացիայի Խորհրդի անդամ Հարություն Պետրոսյանը խոսել է մեր երկրում համապատասխան մասնագետների սղության խնդրի վերաբերյալ` կարևորելով գիտելիքահեն մոտեցումների անհրաժեշտությունը։
Քննարկման մասնակիցները պայմանավորվել են աշխատել կանաչ շինարարությունը խրախուսող օրենսդրության շարունակական բարելավման և մոտեցումների մշակման ուղղությամբ։

Представители Общественной Организации «Армянская ассоциация застройщиков» и Инвестиционного совета Армении обсудили вопросы усовершенствования законодательства, способствующего зеленому строительству.
Президент Ассоциации Гурген Григорян подчеркнул важность подходов к проектированию и строительству зданий, которые снижают негативное воздействие на окружающую среду и улучшают здоровье и благополучие людей.
Член правления Ассоциации Арутюн Петросян рассказал о проблеме нехватки соответствующих специалистов в нашей стране, подчеркнув важность подходов, основанных на знаниях.
Участники дискуссии договорились работать в направлении постоянного совершенствования и развития законодательства, стимулирующего зеленое строительство.