«Կառուցապատողների Հայկական Ասոցիացիա» ՀԿ-ի և Հայաստանի ներդրումային խորհրդի ներկայացուցիչները քննարկել են կանաչ շինարարությունը խրախուսող օրենսդրության բարելավման հարցեր:
Ասոցիացիայի նախագահ Գուրգեն Գրիգորյանը կարևորել է շենքերի նախագծման և կառուցման այն մոտեցումները, որոնք նվազեցնում են շրջակա միջավայրի վրա բացասական ազդեցությունն ու բարելավում մարդկանց առողջությունն ու բարեկեցությունը։
Ասոցիացիայի Խորհրդի անդամ Հարություն Պետրոսյանը խոսել է մեր երկրում համապատասխան մասնագետների սղության խնդրի վերաբերյալ` կարևորելով գիտելիքահեն մոտեցումների անհրաժեշտությունը։
Քննարկման մասնակիցները պայմանավորվել են աշխատել կանաչ շինարարությունը խրախուսող օրենսդրության շարունակական բարելավման և մոտեցումների մշակման ուղղությամբ։

Representatives of the Armenian Association of Developers and the Investment Council of Armenia discussed issues of improving legislation encouraging green construction.
President of the Association Gurgen Grigoryan emphasized the importance of approaches to the design and construction of buildings that reduce the negative impact on the environment and improve people's health and well-being.
Member of the Association's Board Harutyun Petrosyan spoke about the problem of the shortage of relevant specialists in our country, emphasizing the need for knowledge-based approaches.
The participants of the discussion agreed to work on the continuous improvement of legislation encouraging green construction and the development of approaches.