Նախօրեին էկոնոմիկայի նախարարի գլխավորությամբ կայացել է կառուցապատողների աշխատանքային խմբի հերթական նիստը։
Նիստին մասնակցել են պետական ու համայնքային մարմինների այլ ներկայացուցիչներ, «Կառուցապատողների Հայկական Ասոցիացիա» ՀԿ նախագահ Գուրգեն Գրիգրյանը, Խորհրդի անդամներ Արմեն Սաքապետոյանը, Նվեր Սաֆարյանը, «Հայաստանի շինարարների միություն» ՀԿ նախագահ Վահան Հարությունյանը։
Քննարկվել են կառուցապատման ոլորտին առնչվող մի շարք թեմաներ:
Մանրամասները՝ տեսանյութում։
«Կառուցապատողների հայկական ասոցիացիա» ՀԿ նախագահ Գուրգեն Գրիգորյանն անդրադարձավ Հայաստանյան անշարժ գույքի էքսպորտիզացիայի և միջազգայնացման ուղղությամբ անելիքներին` կարևորելով ներդրումների շարունակական ապահովման ուղղությամբ աշխատանքները, ուշադրություն հրավիրելով բիզնեսակենտրոն հանրային վարչարարության անկատարության խնդրին:
Նիստին մասնակցել են պետական ու համայնքային մարմինների այլ ներկայացուցիչներ, Ասոցիացիայի Խորհրդի անդամներ Արմեն Սաքապետոյանը, Նվեր Սաֆարյանը, «Հայաստանի շինարարների միություն» ՀԿ նախագահ Վահան Հարությունյանը։
Ասոցիացիայի ներկայացուցիչները խոսել են պետություն-մասնավոր երկխոսության կարևորության և միջազգային հարթակներում հայկական անշարժ գույքի ներկայանալի տաղավարներ ձևավորելու մասին:
Բիզնեսակենտրոն վարչարարության բարելավման և գործարար միջավայրի կայունության համատեքստում Ասոցիացիայի ներկայացուցիչներն առաջարկել են պետական ու համայնքային մարմիններում ներդնել գանգատարկման հանձնաժողովների ինստիտուտ՝ որպես հիմք ընդունել ՊԵԿ-ի նմանօրինակ հանձնաժողովի լավագույն փորձը։

The regular session of the construction workers' working group was held under the chairmanship of the Minister of Economy.
The session was attended by other representatives of state and community bodies, Gurgen Grigyan, President of the Armenian Association of Construction Workers' NGO, Board members Armen Sakapetoyan, Nver Safaryan, and Vahan Harutyunyan, President of the Builders' Union of Armenia NGO.
A number of topics related to the construction sector were discussed.
Gurgen Grigoryan, President of the Armenian Association of Builders, NGO, touched upon the work to be done to export and internationalize Armenian real estate, emphasizing the importance of work to continuously ensure investments, drawing attention to the problem of imperfection of business-centric public administration.
Other representatives of state and community bodies, members of the Association Board Armen Sakapetoyan, Nver Safaryan, and President of the Builders' Union of Armenia NGO Vahan Harutyunyan participated in the session.
Representatives of the Association spoke about the importance of state-private dialogue and the formation of presentable pavilions of Armenian real estate on international platforms.
In the context of improving business-centric administration and the stability of the business environment, representatives of the Association proposed to introduce the institute of complaint committees in state and community bodies, taking as a basis the best experience of a similar committee of the State Revenue Committee.