ՀՀ էկոնոմիկայի նախարար, ՓՄՁ զարգացման ենթախորհրդի նախագահ Գևորգ Պապոյանի գլխավորությամբ մարտի 18-ին կայացել է ՓՄՁ զարգացման ենթախորհրդի հերթական նիստը, որի օրակարգում ներառված էր 3 հարց։
ՓՄՁ զարգացման ենթախորհրդի նիստին մասնակցել է նաև Կառուցապատողների Հայկական Ասոցիացիայի նախագահը:
Գուրգեն Գրիգորյանը ներկայացրել է Ասոցիացիայի բացասական դիրքորոշումը E-draft հարթակում տեղադրված «ՀՀ վարչական դատավարության օրենսգրքում լրացումներ և փոփոխություններ կատարելու մասին» օրենքի նախագծի վերաբերյալ (վարչական ակտի, այդ թվում՝ տուգանքի, բողոքարկման դեպքում դրա գործողության կասեցման ընդհանուր կանոնի վերացում)՝ շեշտադրելով նախաձեռնության բացասական հետևանքներն ու ռիսկերը։
Փոխվարչապետի գլխավորությամբ գործող ՓՄՁ Զարգացման Խորհրդի մասնագիտական աջակցությամբ զբաղվում է ՎԶԵԲ-ի Հայաստանի ներդրումային խորհուրդը՝ Միացյալ Թագավորության կառավարության «Լավ կառավարման հիմնադրամի» աջակցությամբ:

18 марта состоялось очередное заседание Подсовета п о развитию МСП под руководством министра экономики Республики Армения, председателя Подсовета по развитию МСП Геворга Папояна. В повестку дня было включено 3 вопроса.
Председатель Армянской ассоциации застройщиков также принял участие в заседании подсовета по развитию малого и среднего бизнеса.
Гурген Григорян представил негативную позицию Ассоциации по законопроекту «О внесении дополнений и изменений в Кодекс административного процесса Республики Армения», размещенному на платформе E-draft (отмена общего правила о приостановлении действия административного акта, в том числе штрафа, в случае обжалования), подчеркнув негативные последствия и риски инициативы.
Совету по развитию малого и среднего бизнеса под руководством вице-премьера оказывается профессиональная поддержка со стороны Инвестиционного совета ЕБРР в Армении при поддержке «Фонда надлежащего управления» правительства Соединенного Королевства.