«Կառուցապատողների հայկական ասոցիացիա»-ի ներկայացուցիչներն այցելել են Ասոցիացիայի անդամ «Արտքոմփանի» ՍՊԸ կողմից կառուցվող Firdus Prime Residence համալիր, որտեղ ավարտին է հասցվել ապագա թաղամասի առաջին շենքի՝ Լոտ 14-ի հիմնակմախքի երկաթբետոնե աշխատանքների և տանիքի ավարտը։
Այդ կապակցությամբ Firdus Prime Residence-ի կառուցապատողները Հայաստանում առաջին անգամ նշել են «Տանիքի տոնը»։ Միջոցառմանը ներկա էին կառուցապատողները, շինարարները, ոլորտային գերատեսչությունների ներկայացուցիչներ և բազում հյուրեր։
«Կառուցապատողների հայկական ասոցիացիա»-ի նախագահ Գուրգեն Գրիգորյանն իր խոսքում բարձր է գնահատել կառուցապատողների իրականացրած աշխատանքը՝ նշելով, որ վերջիններս կարողացել են բազում բարդություններ հաղթահարել և Երևանի համար քաղաքաշինական կարևոր ծրագիր իրագործել։

Representatives of the “Armenian Association of Developers” visited the Firdus Prime Residence complex being built by the Association’s member “Artcompany” LLC, where the reinforced concrete works of the foundation of the first building of the future district, Lot 14, and the completion of the roof have been completed.
On this occasion, the Firdus Prime Residence developers celebrated the “Roofing Holiday” for the first time in Armenia. The event was attended by developers, builders, representatives of sectoral departments and many guests.
In his speech, the President of the “Armenian Association of Developers” Gurgen Grigoryan highly appreciated the work carried out by the developers, noting that the latter were able to overcome many difficulties and implement an important urban development program for Yerevan.