Ս. թ. սեպտեմբերի 4-ին ժամը 09:30-18:00, «Արմենիա Մարիոթ» հյուրանոցի «Արարատ» սրահում (հասցե՝ ՀՀ, ք. Երևան, Ամիրյան 1) տեղի կունենա նորաստեղծ Արբիտրաժի և հաշտարարության Հայաստանյան կենտրոնի կողմից կազմակերպված
«Բիզնեսի նկատմամբ վստահության բարձրացումը տնտեսության գլոբալացման պայմաններում միջազգային առևտրային արբիտրաժում վեճերի լուծման ժամանակակից մեթոդների միջոցով» խորագիրը կրող միջազգային արբիտրաժային կոնֆերանս, որի շրջանակում ելույթ կունենա նաև «Կառուցապատողների հայկական ասոցիացիա» ՀԿ նախագահ Գուրգեն Գրիգորյանը:
Մասնակցության համար հարկավոր է նախապես գրանցվել
Կոնֆերանսը նպատակ ունի համախմբել իրավաբաններին, գիտնականներին, բիզնեսի ներկայացուցիչներին, ուսանողներին և այլ շահագրգիռ կողմերին՝ մասնակցելու միջազգային առևտրային արբիտրաժի վերաբերյալ քննարկումների, հնարավորություն է ընձեռում լսելու ոլորտի միջազգային լավագույն մասնագետներին, իրակա նացնել փորձի և գիտելիքների փոխանակում: Կոնֆերանսի շրջանակներում անդրադարձ է կատարվելու կառուցապատման վեճերի, էներգետիկայի և կլիմայի փոփոխության վեճերի, ֆինանսական վեճերի, ինչպես նաև վեճերի լուծման նոր զարգացումների առանձնահատկություններին:

4 сентября 2023г. с 09:30 до 18:00 в зале «Арарат» гостиницы «Армения Мариотт» (адрес: Армения, г. Ереван, Амиряна 1) состоится Международная Арбитражная конференция, организованная недавно созданным Армянским центром Арбитража и Примирения, на тему «Повышение доверия к бизнесу в условиях экономической глобализации посредством современных методов разрешения споров в международном коммерческом арбитраже». Проведет конференцию, председатель Общественной Организации «Армянская ассоциация застройщиков», Гурген Григорян.
Для участия необходима предварительная регистрация
Для получения подробной информации
Целью конференции является объединение юристов, ученых, представителей бизнеса, студентов и других заинтересованных сторон для участия в дискуссиях по вопросам международного коммерческого арбитража, предоставление возможности послушать лучших международных экспертов в этой области, а также обменяться опытом и знаниями.В рамка х конференции будет рассмотрена специфика строительных споров, споров в сфере энергетики и изменения климата, финансовых споров, а также новейшие разработки в сфере разрешения споров.