Բացմանը ողջույնի խոսքով հանդես եկան նաև «Կառուցապատողների հայկական ասոցիացիա» ՀԿ նախագահ Գուրգեն Գրիգորյանը և խորհրդի անդամ Արմեն Սաքապետոյանը:
Կարևորվեց և արժևորվեց նման միջոցառումների կազմակերպումը, որոնք ունենում են ոլորտում բացառապես դրական արդյունքներ:
«Էքսպոն իր տեսակի մեջ կարևոր է կառուցապատման և անշարժ գույքի հետ փոխկապակցված ոլորտների համար և, որպես «Կառուցապատողների հայկական ասոցիացիա», աջակցում ենք նմանատիպ միջոցառումներին, քանի որ վերջիններս նպաստում են ոլորտի զարգացմանը, նորանոր հաջողությունների արձանագրմանը, նոր ներդրումային միջավայրի ձևավորմանը, ազգային ու օտարերկրյա ներդրումների ներգրավմանը»,-իր խովքում նշեց Գուրգեն Գրիգորյանը:
Արմեն Սաքապետոյանը ևս մեկ անգամ վերահաստատեց Ասոցիացիայի պատրաստակամությունը միշտ աջակցելու նմանատիպ նախաձեռնություններին, որոնք մեկ հարկի տակ են միավորում ոչ միայն կառուցապատող ընկերություններին, այլ նաև ոլորտի հետ անմիջական կապ ունեցող գերատեսչություններին, ոլորտի խնդիրների կարգավորմամբ զբաղվող կառույցների ներկայացուցիչներին, ինչպես նաև պոտենցիալ շահառուներին։

На открытии с приветственной речью также выступили председател ОО «Армянская ассоциация застройщиков» Гурген Григорян и член правления Армен Сакапетоян.
Была подчеркнута и оценена организация подобных мероприятий, имеющих исключительно положительные результаты в этой области.
«Такого рода выставка особенно важна для таких взаимосвязанных отраслей, как строительство и недвижимосто, и, как «Армянская ассоциация застройщиков», мы поддерживаем подобные мероприятия. Поскольку они способствуют развитию отрасли, новым успехам, формированию и привлечению новых: отечественных и иностранных инвестиций», -отметил в своем выступлении Гурген Григорян.
Армен Сакапетоян еще раз подтвердил готовность Ассоциации всегда поддерживать подобные инициативы, которые объединяют под одной крышей не только строительные компании, но и ведомства, непосредственно связанные с отраслью, представителей структур, занимающихся урегулированием проблем отрасли, а также потенциальных бенефициаров.
Общественная Организация «Армянская ассоциация застройщиков» является главным партнером выставки TOON EXPO 2022.